Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
09 жовтня 2020

Реколекції для спільноти ІІІ Чину Святого Франциска з Асижу

Вже традиційно, напередодні празника преп. Франциска з Асижу, (17.10.) відбувається духовне приготування спільноти до віднови своєї посвяти Богові. Цьогоріч у Золочеві реколекції відбувались від 7 до 9 жовтня під проводом о. Юстиніана Г. ЧБМ на тему: Христос, Церква, покаяння. 

У своєму слові ведучий міцно наголосив що центром життя францисканця повинен бути Ісус Христос а не преп. Франциск чи навіть Пресв. Богородиця. Христоцентричність є властивістю учня Христового, в тому числі і преп. Франциска. Уподібнення наше відбувається тільки до Того, на чий образ і подобу ми є сотворені, а є ним в розумінні преп. Франциска - Ісус Христос.

Церква є спільнотою «святих грішників», котрі є святі Христовими заслугами а грішні своїми провинами. Життєвість Церкви міститься у її органічному зв`язку з Христом, з Його Духом, скритим у Слові і євхаристійних постатях. Церква є не тоді лиш вірогідна коли містить Христа але коли дає Христові управляти собою, коли Його особа в ній променює.

Для учня Христового покаяння це щоденний труд, неустанний труд, який є плодом благодаті Божої що закріпившись в серці особи, духовно плодоносить. Плоди покаяння це зміна мислення, мови, способу життя, це досвід у собі спасительної сили Христа Господа. Величезна проблема нашої Церкви в тому, що є у нас сповідь але дуже часто не має покаяння, не має зміни, не має духовного зросту, духовних плодів. Сповідь стала лиш пропускним квитком до Причастя, яке також набрало речового характеру а не Особового.

Однією із наших молитов було прохання до Бога про дар покаяння, переображення серця і життя в Ісусі Христі.

Повідомив свій чоловік