Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)

Юніорат

Новіціат та його формація завершується складанням перших обітів, тобто Євангельських рад: убожества, чистоти і послуху. В цьому моменті новик стається монахом в повноті, бо публічно прирікає, що буде жити в безженстві, без власності і в послусі. Враз зі складанням перших обітів починається час, який зветься юніоратом.

Юніорат - це є третій етап францисканського вишколу, етап, який приготовляє монаха до вічних обітів. Під час юніорату брати, котрі прагнуть бути священиками, відбувають навчання в семінаріях, а брати, небажаючі бути священиками вивчають якесь ремесло (напр. столярство, механіку, іконопис, тощо), а також приготовляються до вічних обітів.

Новіціат та його формація завершується складанням перших обітів, тобто Євангельських рад: убожества, чистоти і послуху. В цьому моменті новик стається монахом в повноті, бо публічно прирікає, що буде жити в безженстві, без власності і в послусі. Враз зі складанням перших обітів починається час, який зветься юніоратом. Це є третій етап францисканського вишколу, етап, який приготовляє монаха до вічних обітів. Під час юніорату брати, котрі прагнуть бути священиками, відбувають навчання в семінаріях, а брати, небажаючі бути священиками вивчають якесь ремесло (напр. столярство, механіку, іконопис, тощо), а також приготовляються до вічних обітів.

Під час тривання юніорату брати поглиблюють францисканського Духа через відвідування інших францисканських спільнот, активну душпастирську працю при наших парафіях та монастирях, з молоддю, хворими особами і старшими.

Етап юніорату завершується складанням вічних обітів. Складаючи вічні обіти, монах навіки віддається Богові, помирає для того, що світове, шукаючи різними способами уподобання Господеві. Після складання вічних обітів формація початкова завершується і починається тривала формація, яка триває до смерті.