Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
17 грудня 2021

Реколекції для братів францисканців в Золочеві

В днях від 13 до 17 грудня 2021 в нашому монастирі Чесного Хреста Св. Дам`яна відбулись реколекції для нашої братії. Термін «реколекції» від латинського слова: «reccolere», можна б інакше назвати зосередженням, адже його дослівний переклад перекладається як «повторне збирання». Така назва духовної віднови вказує на конечну потребу особливої концентрації на Бозі і невидимих цінностях, бо ж внаслідок прерізних, зовнішніх, діянь, занедбується внутрішня людина, ба може навіть піддатися духовній деструкції або щонайгірше і духовній смерті.

 

Цьогоріч реколекції для нашої, францисканської, братії провадив о. Франциск Ботвіна (Орден Братів Менших) із закарпатського монастиря в Середньому, що знаходиться неподалік м. Ужгорода.

 

Тематика реколекцій стосувалась засадничих францисканських площин життя для Бога та людей, служіння Богові та людям. Наш брат говорив про постійне покаяння яке має стати стилем життя, як також і про убожество як особливу участь у багатствах Ісуса Христа; мова йшла і про постійну ревізію свого сумління, тобто іспит совісті, для того, щоб віддавати Ісусові Христові свої гріхи і неустанно очищувати свою внутрішню святиню для радісного спілкування з Господом. Проповідник говорив також і про відповідальність як поставу дозрілого прийняття покликання  і власне як правильну, тобто повноцінну, відповідь на заклик Господа: «Іди за мною» (Мт 9, 9).

 

Ми, францисканці, дякуємо Доброму Богові за брата Франциска, котрий погодився бути зручним для Бога інструментом на дні духовної віднови і огортаємо його осбу молитвою і братерською любов’ю.

Повідомив свій чоловік