Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)

Мирські францисканці

Ким є брати і сестри покути, тобто Францисканський Чин Світських? Францисканський Чин Світських, який називають теж спільнотою Францисканців світських або Третім Чином Франциска, є одним із публічних об’єднань вірних. Члени францисканської спільноти: миряни і єпархіальні священики, „покликані через св. Духа, зобов’язуються через приречення жити Євангелією за прикладом святого Франциска в своєму стані, заховуючи Устав, затверджений Церквою” (У 1; кг 1,2). Спільнота францисканців мирян прагне осягнути християнську досконалість і веде апостольське життя.

Францисканський – засновником його є преподобний Франциск з Асижу, спільнота у своєму наслідуванні Ісуса Христа та у любові до Нього бере приклад зі святого Франциска з Асижу.

Чин (ordo) – означає, що спільнота є зареєстрована Церквою і що її члени керуються визначеним і зареєстрованим Церквою правилом, до якого належать: устав, Конституції Генеральні, ритуал францисканський. Окрім того, члени спільноти публічно зобов’язуються до Євангельського життя, піддаючись францисканській формації.

Світських – вказує на особи, котрі живуть у світі, а також на єпархіальних священиків.Третій Чин Францисканський вказує на те, що спільнота є частиною великої родини св. Франциска, де І Чин – це монахи-мужчини, ІІ Чин – монахині, сестри-Клариски, і ІІІ Чин. Членів ІІІ Чину називають покутниками, братами і сестрами від покути, додаючи інколи ім’я св. Франциска.

Діяльність світських францисканців скеровується до внутрішнього оновлення своєї особи у Христі Ісусі. Брати і сестри ІІІ Чину моляться визначене уставом правило, творять молитву за мир, читають і роздумують над Святим Письмом, "переходять від Євангелії до життя і з життя до Євангелії” (КГ 8 ст. п. 4).

  1. Кожного понеділка спільнота молиться францисканську вервицю за мир, в храмі св. Петра (Тернопіль) о 18.45.
  2. Кожного четверга вшановується пам’ять св. Франциска о 18.45. в храмі св. Петра (Тернопіль)
  3. Кожного третього четверга місяця є Служба Божа о 18.00 в храмі св. Петра (Тернопіль) в наміренні ІІІ Чину, у якій вся спільнота бере участь.
  4. Кожної третьої п`ятниці щомісяця відбуваються нічні чування спільноти ІІІ Чину в монастирі Різдва Пресвятої Богородиці ЧБМ, від 21.00 до 8.00.
  5. Спільнота ІІІ Чину при нашій парафії веде також і харитативну діяльність, уділяючи свої добра у психіатричній лікарні, серед осіб похилого віку, хворих, а також молиться у наміреннях Церкви. Через цю статтю прагну заохотити всіх, хто хоче вести глибше духовне життя і пов’язувати його з особою Ісуса Христа.

План формаційних зустрічей у ІІІ Чині св. Франциска

1. Кожну першу неділю щомісяця - зустріч о 16.30. в приміщенні монастия (каплиця) на спільну молитву уставу, відтак формаційна зустріч з усією спільнотою (катехетичний зал), потім формаційна зустріч з постулантами спільноти.
2. Кожну другу неділю щомісяця - зустріч о 16.30. в приміщенні монастия (каплиця) на спільну молитву уставу, відтак формаційна зустріч з усією спільнотою (катехетичний зал), потім формаційна зустріч з новиками спільноти.
3. Кожну четверту неділю щомісяця - зустріч о 16.30. в приміщенні монастия (каплиця) на спільну молитву уставу, відтак формаційна зустріч з усією спільнотою (катехетичний зал), потім формаційна зустріч з юніорантами спільноти.

Нещодавно (15.09.13) відбулись вибори у місцевій спільноті францисканців світських. Спільнота обрала своїм старшим бр. Євгена Сагана, заступником старшого брата стала с. Анна Янкович, скарбником поновили с. Марію Загводську, секретарем спіноти обрано с. Лесю Штокало, форматором с. Людмилу Валіцьку. В день св. Франциска (17.10.13) вже новообрані брат і сестри із приймали до спільноти нових постулантів, новиків, а також приймали приречення тимчасові і вічні.

бр. Євген, с. Анна і с. Людмила ФЧС

Цього року до новіціату вступив священик - о. Ігор Ракочий ФЧС

Новики отримали Устав ФЧС і медальон св. Франциска

 

бр. Віталій складає першу обітницю у францисканському Чині світських

с. Марія склала свою довічну обітницю у ФЧС

о. Юстиніан ЧБМ - асистент ІІІ Чину св. Франциска (сх. обряду)