Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)

Недільна школа „Діти св. Антонія Падевського”

Недільна школа "Діти св. Антонія Падевського" при монастирі Різдва Пресвятої Богородиці оо. францисканців м. Тернополя.
Монастир Різдва Пресвятої Богородиці
вул. Володимира Великого 1а
тел. (0352) 28-95-55
маіл: justikofm@ukr.net

Якщо б хтось бажав допомогти Школі то ось наші банківські реквізити:
Приватбанк: 5363 5420 1051 9644 (Янкович А. Я.)

 

Школа була була організована о. Іваном Пєхотою 1 червня 2003 р. Б. Духовним наставником школи є о. Юстиніан.

Метою школи є допомога дітям із багатодітних, неблагополучних сімей, сиротам, напівсиротам. Учнями школи "Діти св. Антонія Падевського" є діти віком від 6 до 14 років (з 1-го по 8-ий клас державних шкіл). На даний момент в школі навчається 50 дітей.

Основне завдання – допомогти дітям у навчанні. В школі особлива увага приділяється вивченню основних шкільних предметів, зокрема іноземних мов (англійської  та німецької).

Із дітьми проводяться індивідуальні заняття з проблемних для них шкільних дисциплін.

Протягом періоду навчання в державній школі діти перебувають у школі „Діти св. Антонія Падевського” від закінчення уроків шкільних до 18 години. Щодня діти забезпечені двохразовим харчуванням (обід та підвечірок). У період шкільних канікул діти перебувають в недільній школі протягом цілого дня з 10 до 18 години, також отримують харчування (сніданок, обід та підвечірок).

Крім навчання діти займаються ручною працею (вишивають, в’яжуть спицями та гачком, плетуть макраме та бісером, шиють, виготовляють орігамі та інше), переглядають фільми та мультики. Періодично відбуваються прогулянки, екскурсійні поїздки по замках краю.

Кожного дня о 15.00 годині відмовляємо вервичку до Божого милосердя. 13 числа кожного місяця у День Пречистої Діви Марії спільно приймаємо благословення дітей у Церкві, кожного вівторка діти мають свою Службу Божу о 18 годині та молебень до покровителя школи – св. Антонія Падевського.

Протягом періоду літніх канікул учні школи їздять відпочивати у Карпати або Закарпаття. Також продовжується навчання з таких предметів: німецька мова, англійська мова, катехизація, етикет, гігієна, математика, українська мова, ручна праця, а також індивідуальні заняття із тих предметів, які викликають труднощі в окремих учнів. На потребу таких додаткових занять нам вказують класні керівники державних шкіл та батьки, з якими постійно підтримуємо тісний зв'язок.

Вже традиційно діти забезпечуються двохразовим харчуванням (обід та підвечірок). Протягом навчального року відбуваються короткі прогулянки на свіжому повітрі. У період літніх канікул діти перебувають у недільній школі "Діти св. Антонія Падевського" протягом цілого дня із понеділка по п’ятницю. В цей час відвідуєм марійські місця краю (с. Дичків, с. Острів, Зарваниця).

Паралельно із навчанням діти беруть активну участь в житті парафії. Так, наприклад, протягом року учні нашої школи готують сценки до поточних релігійних свят (св. Миколая, св. Михаїла,  вертеп, хресні дороги…). Також проводяться внутрішні свята, наприклад, день іменинника, день матері, батька, випускний та інші заходи.

Особливу увагу приділяємо атмосфері, яка панує серед учнів школи. Докладаємо всіх зусиль, щоб тут царювали дружні, сімейні стосунки. Більшість учнів недільної школи "Діти св. Антонія Падевського" у своїх сім’ях не отримують достатньо уваги та любові. Із досвіду праці з дітьми можемо стверджувати, наскільки важливо для дітей відчувати, що їхні здобутки і досягнення є доціненими. Зі слів вчителів державних шкіл, в учнів, які займаються у нашій школі, значно підвищився рівень знань. Вони проявляють інтерес і наполегливість в навчанні. Також ми отримуємо позитивні відгуки від батьків наших учнів. За їхніми словами, діти за період навчання в нашій школі стали спокійнішими, розважливішими. Авторитетом для них стали священики та брати-монахи, які постійно із ними займаються та спілкуються, а не старші друзі з вулиці.

Діти висловлюють свої пропозиції і побажання щодо тих заходів, які будуть проведені. У вільний час діти в нашій школі граються настольними іграми в приміщенні, а на вулиці грають рухливі ігри.

Відчутною для сімей наших учнів стала допомога в лікуванні. Адже більшість сімей фінансово не спроможні придбати ліки для дітей, які їх потребують. Також всі учні перед кожним навчальним роком, а якщо в цьому виникає потреба, то й на протязі навчання, отримують набір канцтоварів, необхідних для навчання в державній школі (портфелі, ручки, зошити, олівці, кольорові олівці, фарби, пенали, папки для зошитів, альбоми для малювання, кольоровий папір і картон…).