Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
23 вересня 2021

До нашої хати з’їхались всі брати!

До нашої хати з’їхались всі брати!

Кожного року у монастирі Різдва Пресвятої Богородиці відбувається з’їзд братів з усіх монастирів. Минулий рік з відомих причин не дозволив нам брататись та цього року вже звершилось довгоочікуване діло, ім’я якому Капітула Наметів! Що таке капітула можете прочитати собі у вікіпедії а от чому саме «наметів» прийдеться вам прояснити. Річ в тому що коли всі брати францисканці вперше вирішили зустрітись, то їх було так багато (біля 3 000 чол.), що прийшлось будувати немало наметів, шатер. Ця перша капітула відбулась за життя св. Франциска – засновника францисканців, у м. Ассізі, біля каплички Матері Божої Ангельської в 1217 році. Ця подія сталась зачином до того, щоб брати принаймні один раз в рік збирались для спільного перебування із собою, молитви, обговорення своїх осягнень і проблем, як також і для того щоб задавати собі чергові завдання на майбутній період часу.

В днях 22 і 23 вересня приблизно такому дусі відбулась Капітула Наметів нашої, францисканської, греко-католицької братії. Сама подія зустрічі братів була попереджена вічними обітами 3 нових братів, котрі приймали молитву за себе, вітання і побажання. Цього року Капітула Наметів зосередилась на постаті св. Йосифа, на його ролі в житті Пресвятого Сімейства, як отця Ісуса Христа, опікуна Марії і голови родини. Для приближення цієї теми ми запросили доповідачів: о. канд. богословських наук Ігоря Драпака та о. Петра Куркевича. Останній оригінально представив явище праці в біблійній перспективі, у досвіді святих Йосифа і Франциска. До прикладу, у Біблії все починається з праці, Бог творить світ і факт того що Він працює потверджує відпочинок на 7 день.  

Ми мали можливість придивитись до того як ми працюємо, яким є зміст, мета і плоди нашої праці? Мали можливість також оцінити рівень продуктивності нашого життя.

Радісне перебування і братання завершилось спільним обідом і пам’ятною фотографією для наших потомків.

Повідомив свій чоловік