Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
21 вересня 2020

Молоді брати францисканці відновили свою посвяту Ісусові Христові і Його Церкві.

У день Різдва Пресвятої Богородиці (21.09.20 о 8.00.) троє молодих ченців-семінаристів під час Служби Божої у Свято-Петрівському храмі (м. Тернопіль) наново посвятили себе Ісусові Христові і служінню святій Церкві.

Брати-монахи, перед тим як прийняти рішення про своє довічне, у монастирі, життя, спочатку повинні тричі або ж чотири рази, складати чернечі обіти на один рік. У своїх обітницях, брати отримавши благодать боговгодного життя, тобто спираючись не на свої сили а на задану силу-благодать Божу, обіцяють Богові жити у чистоті, послусі і убожестві напротязі одного року. Три або чотири роки поспіль брати можуть попросити у настоятеля скласти вже не на один рік обітниці а на все своє життя. Таким чином чернець власним рішенням не лише відрікається від зла у світі, але більше того, з любов'ю присвячує, жертвує себе Богові.

У 50 псалмі є мова про жертву, яка подобається Богові а є це жертва всепалення, тобто така жертва, котра повністю згорає, яку вогонь пожираючи, переносить із землі до небес! Акт самопосвяти, самопожертви також не походить від людського бажання, Його автором є сам Господь Ісус, котрий знаним собі (зазвичай не до кінця знаним ченцеві) способом, і вибирає і кличе особу до особливо близьких з Собою, відносин. Класичним прикладом такого обрання можна вважати покликання і вибір апостолів а в рамках «дванадцятки» можна виокремити трійку найближчих Христові: Петра, Якова та Івана.

Як спільнота францисканців радіємо Божою благодаттю, учасниками якої є брати-обітники. Богові через Ісуса Христа у Святому Дусі складаємо подяку за дар покликання братії до Чину Братів Менших, отцю Івану Пєхоті ЧБМ за прийняття обітів і їх потвердження, як також і за молитву в наміренні братії. Отцю Пантелеймону Заяць ЧБМ за слово заохоти і підтримки і людові Божому за молитовну присутність і живу участь у житті Церкви, Чину і парафії. Братам присутнім під час Літургії дякуємо за молитву і підтримку молодих братів у їхній чернечій дорозі. Хай Бог благословить і ІІІ Чинові Святого Франциска за молитву і привітання.

Повідомив свій чоловік.