Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
21 вересня 2020

Брати-диякони Еміліан С. ЧБМ та Юст Г. ЧБМ сьогодні стали пресвітерами

Божественну Літургію у храмі святого апостола Петра в Тернополі очолив, кир Ніл Лущак ЧБМ – новопризначений адміністратор Мукачівської Греко-католицької Єпархії.

У своєму слові мукачівський святитель виразив думку про Богородицю Марію як посередницю усіляких благодатей, до якої треба би привести цілий світ. Марія, Мати Божа ніколи не може сприйматись християнином у відірванні від свого сина – Ісуса Христа, до якого зрештою, усіх вона веде шляхом віри. Тому то слава Марії є славою Її Сина і навпаки, бо ж «велике вчинив (їй) Всемогутній», поселившись у її лоні.

Славу Марії величає св. Максиміліан М. Кольбе ЧБМконв., котрого у своїй промові зацитував владика Ніл: «Дозволь щоб я причинився до ще більшого, до якнайбільшого піднесення тебе, Маріє. В тобі одній без порівняння більше возвеличився Господь ніж в усіх святих своїх. Для тебе Бог створив світ, для тебе також Бог і мене покликав до буття». Як не можливо думати про Єву без Адама, так само не спосіб думати про Марію без Ісуса Христа.

Священик наслідує Марію, коли веде свого брата і сестру шляхом віри, дорогою, якою вже пройшла Марія. Та, котра пройшла шляхом віри може інших вести пройденим собою шляхом.

Братам священикам владика і співбрати побажали і вимолювали святого і бездоганного священства, миру і великої святості. Благодать Божа хай не буде у них даремною, але хай приносить прещедрі плоди.

До привітань приєднались парафіяни храму, ІІІ Чин Святого Франциска і інші спільноти парафії.

Повідомив свій чоловік.