Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
21 вересня 2022

Чернечі обітниці брата Партенія Даць

У день Різдва Пресвятої Діви Марії (21.09.22) спільнота братів менших – францисканів переживала радість відновлення чернечих обітниць братом Партенієм Даць.

Суть чернечої обітниці (обітів) полягає у тому, що чернець із власної волі повністю посвячує себе Богові. Чернець публічно обіцяє Богові жити в чистоті, послусі і убогості, тобто зобов’язується до життя: в безженстві, у підкоренні своєї волі настоятелям та у непосіданні приватної власності.

Мета чернечої обітниці (обітів) заключається у тому, щоб своїм життям принести Славу Богові, осягнути спасіння своєї душі і принести користь Церкві. Чернець, монах є знаком майбутнього віку, у якому ані «не женяться і не виходять заміж, а є як ангели в небі.» (Мт 22, 30) Чернець, тобто богопосвячена особа вказує своїм життя на Царство Небесне, на панування Бога вже тут, на землі.

Ченцем чи черницею (монахом чи монахинею) можуть стати хлопець, дівчина котрі отримали від Бога ласку покликання, розпізнали цю ласку і постановили все своє життя пов`язати з Богом (а не спробувати пожити в монастирі, ану ж щось з того вийде). Не можуть іти в монастир люди котрі мають жінку чи чоловіка, дітей чи якісь зобов’язання стосовно інших людей. В монастир не приймуть розведених або людей котрі належать до організацій ворожо налаштованих до церкви.

Свої чернечі обітниці брат Партеній Д. склад на руки архимандрита, о. Вітослава Штик, котрий прибув разом із своїм намісником, о. Вітом Х., та радником, о. Ольгердом П.

Чернечі обітниці мали місце в церкві св. ап. Петра в Тернополі о 12.00.

Службу Божу очолив протоігумен, о. Юстиніан О. Городечний, котрий під час проповіді мовив: «Бог з особливою увагою дивиться на серця тих людей, котрі не стільки хочуть Йому дати щось від себе, але котрі хочуть Йому дати себе самих, котрі кличуть до Нього у відповідь на Його покликання: «ось я, візьми мене!» (пор. Іс 6, 8)

Після Служби Божої відбулось привітання гостей і брата Партенія Д. спільнотою Третього Чину Святого Франциска. Відтак освячено фігуру Матері Божої на церковному подвір`ї.

Повідомив свій чоловік