Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
27 вересня 2022

Празник Воздвиження Святого Хреста у м. Золочеві

В центрі міста Золочева що на Львівщині знаходиться францисканська парафія Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. У день 27 вересня тут відбулось святкування пов’язане із Святим Деревом, через котре прийшло спасіння світу. Святкова Служба Божа служилась о 12.00. і очолив її о. митрат д-р Андрій Іван Говера із тернопільської Катедри. Співслужили отцю 12 священиків, так з нашої обителі як і гості.

Підчас проповіді о. Андрій звернув увагу на три дерева, котрі супроводжують людство напротязі усього їхнього життя. "Перше дерево, це дерево життя, що росло посеред раю, друге дерево, це дерево пізнання добра і зла що також росло посеред раю, третє ж дерево, це дерево Хресне, на якому був розп’ятий Христос Господь".

З другого дерева ми усі скуштували плід через Адама і Єву і тому знаємо гріх і смерть, на третьому ж дереві Ісус пролив Кров свою котра стала протиотрутою від смертоносного вірусу а в кінці з першого дерева споживаємо плоди життя вічного, плоди, у яких є безсмертне блаженство.

Драма Адамовогр вибору зла була переможена через Ісусове Хресне Дерево.

"Наші військові, котрі беруть участь у захисті батьківщини, останнім часом поміщають на техніці знак Хреста і напис ІС ХР НІ КА (Ісус Христос – Переможець) що є наслідуванням вчинку Констянтина Великого, котрий у боротьбі проти ворожих лав мав на своїх стягах поміщений знак Хреста і напис: in hoc signo vinces (під цим знаком переможеш). Константин переміг то і ми переможемо".

Після Служби Божої відбулась посвята води і святково-пісний обід.

Повідомив свій чоловік