Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
05 червня 2019

Вибори архимандрита нашої Провінції

Наша, греко-католицька Фундація входить в структуру Провінції Успіння Пресвятої Богородиці, центром якої є м. Катовіце-Паневнікі (Польща). До Провінції належить майже 300 ченців котрі несуть службу у багатьох країнах Європи, близького сходу, Африки, південної Америки. Настоятелем Провінції є архимандрит, котрого вибирає виборчий капітул, який є найвищим уставодавчим органом Провінції.

Цього року капітула відбувалась від 2 до 6 червня. На третій день капітули, тобто 5 червня, відбулись вибори архимандрита і на найближчі три роки капітул вибрав о. Антоніна Бжонкаліка, що був настоятелем Провінції від 2013 року. Було обрано також нового вікарія Провінції, став ним о. Август Смичек, як і уряд Провінції, який складається з 5 консульторів, тобто радників настоятеля.

Вечором, підчас урочистої вечірні в паневніцкій базиліці, серед присутніх братів-депутатів капітули місцевої спільноти та семінарії, архимандрит із своїм урядом визнали свою віру і отримали благословення та затвердження уряду від провідника капітули, генерального візитатора, о. Чеслава Гнецкєго.

Після вечірньої і ісповіді віри нового уряду, присутні брати віддали честь на руки о. архимандрита Антоніна.

Повідомив пресс-секретар Провінції Успіння Пресвятої Богородиці