Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
23 червня 2019

У францисканській, золочівській парафії відзначено ювілей 30-ліття виходу з підпілля УГКЦ

Захід розпочався з подячного молебня до Серця Христового. Опісля слово до вірних виголосив адміністратор храму о. Мойсей Левко ЧБМ. У своїй промові отець звернув увагу на основні положення та рішення Львівського псевдособору 1946 року та діяльність Церкви в часи підпілля.

Присутні мали змогу переглянути відеоспогади очевидців подій; послухати розповіді про служіння та віддану працю священиків, монахів, монахинь та вірян у часи ”катакомбної” Греко-католицької Церкви.

17 вересня 1989 року після 40 років переслідувань вірні УГКЦ заявили на весь світ про своє право вільно молитися і про остаточний вихід з підпілля

( представлено документальний фільм, ”Похід за легалізацію”).

Були продемонстровані слайди про офіційний візит керівника СРСР М. Горбачова до Ватикану та зустріч з Папою Іваном Павлом ІІ, результатом якої став дозвіл на реєстрацію греко-католицьких релігійних громад.

Гортаючи сторінки легалізації Церкви, згадувалося про першу прощу вірних УГКЦ до Зарваниці(17 липня 1994 р.), а також візит Івана Павла ІІ в Україну, під час якого було проголошено блаженними новомучеників і вірних слуг Божих УГКЦ.

За весь період незалежності України велася та ведеться невтомна праця душпастирів, монахів, монахинь, вірних для розбудови й розвитку Церкви як живої парафії – місця зустрічі з живим Христом.

Висловлюємо велику подяку о. Мойсею за організацію вечора; о.диякону Віталію за музичний супровід; ведучим за активну участь, а також усім парафіянам та прихожанам нашого храму за їх присутність, небайдужість, свідчення та збереження віри в сьогоднішній час.

Повідомила Галина Гойцак