Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
07 липня 2023

В Хусті відбувся літній християнський табір для дітей

В Хусті відбувся літній християнський табір для дітей

Із 2 по 7 липня у Хусті на парафії Пресвятої Євхаристії тривав літній францисканський табір для дітей. Більше півсотні юних хустян та гостей нашої громади взяли участь у цікавому та змістовному дозвіллі. Спільна молитва, ігри та майстер-класи на свіжому повітрі, нові знайомства та цікаві бесіди і на завершення – створення ексклюзивного муралу з написом «Мир та Добро».

Організатором християнського табору виступив о. Егідій Мрозек ЧБМ. Разом із о. Кордіаном, сестрою Беатою, аніматорами Іваном, Євою, Каєю та Юлією, які приїхали до Хуста із Польщі, організували для дітей цікаву та насичену програму. Долучилися до доброї справи і деякі парафіянки.

За словами отця Егідія, при францисканських монастирях є чудова традиція організовувати літні табори для дітей, щоб у гарному християнському дусі проводити цікаве дозвілля. Три роки тому такий табір було проведено в Ужгороді, минулоріч – у Нижньому Бистрому.

Наше основне завдання – передати добро, щиру молитву, подарувати діткам гарне та активне дозвілля, щоб вони не сиділи за гаджетами, а краще пізнавали Бога та розуміли один одного. Особливо хотіли допомогти адаптуватися тим діткам, які через війну разом із батьками були змушені покинути рідні домівки та знайшли прихисток у нашій громаді. Подарувати їм гарний відпочинок.

Кожен день у таборі розпочинався із Служби Божої, діти молилися й просили миру для України і опіки для захисників та захисниць. Опісля на них чекали конкурси, змагання, спортивні ігри, творчі майстер-класи із співу, малювання, театру ляльок тощо, – розповів о. Егідій.

Своїми враженнями у завершальний день таборування поділилися й діти.

Табір був чудовий, насичений цікавими іграми, спілкуванням, позитивними емоціями й усвідомленням присутності Бога у кожній справі. Я тут знайшла багато нових друзів, з якими продовжу товаришувати, бо нам цікаво разом, – поділилася Софійка.

Сподіваюся, наступного року також організують цей табір, і я обов’язково візьму в ньому участь. Дякуємо організаторам, зокрема о.Егідію та нашим чудовим аніматорам із Польщі, за такий цікавий та активний відпочинок, за купу нових вражень та емоцій, – розповів Роберт.

Завершенням таборування стало спільне створення дітьми муралу із написом «Мир та Добро», що є гаслом-вітанням францисканців.

– Францисканці вітаються словами: «Мир та Добро», відповідаючи: «Завжди і всюди». Тож нашим юним митцям було запропоновано власноруч створити такий мурал, що стане для них гарною згадкою про літнє францисканське дозвілля, а головне, щоб вони й надалі зростали у доброму християнському дусі та плекали у своїх юних серцях справжні християнські цінності, – побажав о. Егідій.