Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
14 вересня 2023

Радість від посвячення себе Богові

В день свята Воздвиження Чесного Хреста Господнього (14 вересня 2023) троє кандидатів прийняло постриг у Чині Братів Менших (францисканів), прийнявши імена: Лаврентій, Василій і Йосафат. Це дійство відбулось в рамках святкування празника Воздвиження Чесного Хреста Господнього у Золочівській святині, де служать брати францискани.

О 12.00 у згаданому храмі відбулась празнична Служба Божа, яку очолив єромонах Юстин Бойко – синкел в справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ. У своєму слові під час проповіді очільник Літургії мовив про величне покликання людини до чернечого життя, яке сьогодні хоча не є модним як у 90-сті роки то все-таки залишається доленосним для існування світу і доброї кондиції людства загалом.

На Божественній Літургії Чин постригу в чернецтво а також Чин відновлення обітів звершив о. Вітослав Штик – архимандрит францисканів із Польщі. Йому асистував віце-архимандрит о. Віт Хлондовскі та консультор – о. Ольгерд Пашкевіч.

На це зворушливе дійство прибули отці і брати з усіх монастирів францисканської, греко-католицької структури.

Вітання з нагоди празника та з нагоди посвяти братів у богопосвячене життя виголосив – о. Іван Канти Пєхота – парох та настоятель місцевого монастиря.