Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
29 червня 2023

Посвята монастиря Благовіщення Пресвятої Богородиці в с. Гаї Шевченківські

В четвер, 29 червня 2023, у с. Гаї Шевченківські що поблизу м. Тернополя відбувся чин благословення монастиря Благовіщення Пресвятої Богородиці Чину Братів Менших (францисканів). Це благословенне дійство розпочалось від Служби Божої, яку о 18.00 годині очолив єпископ Теодор Мартинюк у Гаївській Церкві Успіння Пресвятої Богородиці.

На Літургії були присутні о. мітрат, доктор Андрій Іван Говера, декан – Роман Ваврух та інші священники. Підчас Служби Божої, конкретно після прочитаної Євангелії, владика звернувся до присутніх парафіян та гостей із словом про чернече покликання. Монах чи чернець не стає на дорогу чернечого життя з власного вибору, лишень з волі Бога, котрий Сам вибирає кого забажає; особа лишень відкриває, зчитує факт покликання до богопосвяти у своєму житті завдяки таким проявам, як: бажання серця, обставини, вказівки духовних людей, таланти, тощо. Архиєрей заохотив присутніх молитись за нові та ревні покликання до священства і чернецтва. Для підсилення свідомості потреби молитви за покликання до монашества, кир Теодор прикликав з минулого приклад єромонаха Порфирія Чучмана СУ, котрий кожного дня молився за покликання до монастиря три «Богородице Діво». Результат цієї молитви був і є просто захоплюючий, бо з місця у якому молився старець вийшло три єпископи, багато ченців і незлічена кількість монахинь.

Після Служби Божої відбулась урочиста процесія від церкви до монастиря. На чолі процесії йшли Лицарі Колумба парафії св. ап. Петра в Тернополі, братство церкви, хор Глорія та всі присутні. Під монастирем біля фігури Пресвятої Богородиці владика виголосив чин благословення Новозбудованого монастиря у церковно-слов`янській мові. Опісля цього були покроплені всі приміщення монастиря і господарство.

Брати монастиря приготовили для владики і присутніх священників вечерю а для вірних фуршет.

Першому настоятелю монастиря, о. Яну Віаннею Сокальському, складено побажання миру і добра, успіхів і сил для доброго служіння Богові і братам обителі.

Повідомив свій чоловік