Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
20 вересня 2019

Ювілейна Капітула Наметів братів францисканців у тернополі

В м. Тернополі відбулось святкування ювілею 25-ліття прибуття францисканців східного обряду в Цкраїну.

Святкування ювілею було поєднане з Капітулою Наметів, на яку брати прибувають напротязі 14 років до головного монастиря у м. Тернополі, щоб поділитись успіхами свого служіння у монастирях Галичини і Закарпаття. Отож, на святкування ювілею прибули брати із монастирів Ужгорода, Хуста і Золочева щоб бути разом і молитись за дальше Боже благословення для нашої діяльності.

Серед гостей які прибули на свято були: владика Ніл Лущак, наш співбрат, котрий очолив Божественну Літургію 19.09.19 о 8.15. в церкві святого Петра, архимандрит Антонін Бжонкалік і два його радники-консультори, Езра Бєсок та Ольгерд Пашкєвіч. Під час Літургії кир Ніл подякував Богові за присутність на території України духа святого Франциска у братах менших і поблагословив усіх на дальші добрі осягнення. Після Літургії с. Стефанія Ворожбит, від імені ІІІ Чину Св. Франциска привітала братію на чолі із владикою, з ювілеєм, дякуючи Богові за знайомство із великим святим, Франциском з Асижу, сила якого перемінила лице цієї землі.

Капітула Наметів розпочалась о 10.00. в приміщенні бібліотеки монастиря Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі. Оскільки у католицькій Церкві 2019 рік є проголошений роком Родини, а у нашій помісній УГКЦ, цей же рік є проголошений роком Климентія Шептицького, який походив із честигідної родини, то темою ювілейного зібрання братів стало: 25-ліття служіння францисканської родини східного обряду в Україні. Першим доповідачем був о. Арсеній Валіхновський, котрий виголосив конференцію на тему: Історія прибуття і діяльності францисканців східного обряду в Україні. В післяобідню пору була виголошена конференція о. Юстиніаном Городечним на тему: Родинний вимір францисканізму в слові і житті засновника, і в досвіді перших перших братів менших. На наступний день від 10.00. години відчитані були настоятелями звіти з діяльності наших монастирів і обговорено важливі для монастирів завдання на найближчий рік.

Капітула завершилась учичистим співом гимну св. Амвросія Медіолянського у монатсирській каплиці.

 

Повідомив о. Юстиніан Городечний ЧБМ