Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
29 листопада 2023

Владика Теодор Мартинюк в Тернополі служив Святу Літургію у Францисканів з нагоди 800-річчя від затвердження Уставу Чину Братів Менших.

У день 29 листопада припадає Свято Всіх Святих Серафимського (Францисканського) Чину. До лику святих і блаженних належить понад 500 святих, серед яких у нашому народі є дуже знані і шановані: св. Антоній Падевський, св. отець Піо і мабуть сам засновник – св. Франциск з Асижу. Служба Божа, яку очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії розпочалась в середу о 9.30 в церкві св. ап. Петра на «Алясці».

Під час проповіді головним служителем було сказано що: «не людина шукає і знаходить Бога а це Бог шукає і знаходить людину, котра подібно, як овечка, загубилась пастирю, заплутавшись в кущах власних думок і пристрастей». До цього слід додати і таке слово: «Це не Франциск з Асижу знайшов Бога а власне Бог знайшов святого Франциска; Франциск просто хотів бути знайденим Богом і переміненим Його благодаттю».

Після Архиєрейської Літургії перед образом Святих Серафимського Чину був прочитаний акт посвяти всіх присутніх Богові за посередництвом Всіх Святих Серафимського Чину а відтак служився Акафіст до Всіх Святих Францисканів.

На кінець Богослужіння владика Теодор Мартинюк, від імені митрополита кир Василія Семенюка, вручив братам Юстиніану і Мойсею нагороди – хрести з прикрасами.

Подяки: Богові, Владиці, присутнім братам і всім парафіянам та гостям линули з уст нагороджених та представників церковних спільнот.

Повідомив свій чоловік