Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
17 жовтня 2016

Приїзд настоятеля Чину Братів Менших у Тернопіль

Відвідини протоархимандритом Чину Братів Менших францисканців східного обряду у м. Тернопіль

Францисканська братія східного обряду в днях 14-16 жовтня переживала велику радість з приводу відвідин свого протоархимандрита о. Михаїла Перрі (генерального міністра), який прибув із своїм протоконсультором (дефінітором) о. Іваном Сесаром до Тернополя. Братам настоятелям із Риму товаришували у візиті в Україну отці із польської провінції Успіння Пресвятої Богородиці, о. Антонін Бжонкалік – архімандрит та о. Димитрій Жеґлін – віцеархимандрит.

До тернопільського францисканського монастиря Різдва Пресвятої Богородиці з`їхалися усі францискани східного обряду: з Золочева, із Ужгорода та Хуста (Закарпаття). Особливою радістю наповнив нас теж візит нашого брата кир Ніла Лущака, єпископа-помічника Мукачівської єпархії.

В суботу 15 жовтня в каплиці монастиря служилась Служба Божа, під час якої о. Михаїл Перрі звернувся до братів із словом заохоти: «дорогі брати, дозвольте також мені, як міністр та ваш слуга, просити Того кого наш Отець Франциск визнав «правдивим Генеральним Міністром Чину» дати вам ласку розпізнання багатства вашого покликання, сприйняття ваших обмежень, але в особливий спосіб – відкрити взаємно ваші таланти та можливості, через які Дух Господній в чудесний спосіб діє в цій Країні.»

Опісля відбулась у бібліотеці зустріч братії з генеральним міністром. Протоігумен греко-католицької францисканської братії, о. Іван Пєхота представив гостям усіх братів нашої Фундації, їхні функції та місця їхнього перебування. Далі слово знову ж таки тримав до братії о. Михаїл Перрі. Настоятель Чину описав сучасний стан нашого Чину стверджуючи що в 1995 році францисканців нашої гілки було 15 000 а на сьогоднішній день є 11 600 братів. Це була сумна новина, а радісна новина в тому, що наш Чин який зменшується в Європі інтенсивно розвивається в Африці і Азії.

Протоархимандрит заохотив нас вивчати духовність одного «наверненого» з єзуїтської духовності до францисканської, ім`я якому папа Франциск, зокрема його адгортацію Evangelii gaudium (Радість євангелії). В процесі промови о. міністр співав пісню Laudato si o mi signore, не даючи братам опускати голови і дрімати. Після промови сам промовець звернувся до окремих братів з запитаннями, викликавши здивування усіх, бо ж брати не сподівались такого повороту зустрічі, а питання були спрямовані до тих братів які ніколи самі від себе не промовляли. На кінець зустрічі настоятель Чину подарував на руки протоігумена хрест Тау, який був вирізьблений з дерева, яке виросло біля церкви Сан Дам`яно в Асижі, з написом дати і місця його відвідин.

Після обіду того ж дня гості відвідали місцеві святині а ввечері о 19:00 відбулась зустріч із ІІІ Чином Святого Франциска. Під час зустрічі настоятель Чину передав світським францисканцям привітання генерального міністра ІІІ Чину, брата Тібора Каусера, який в усіх своїх промовах наголошує на братерстві, яке є основою францисканської ідентичності. Францисканці миряни вели живий діалог і в кінці попросили про благословення для своєї спільноти.

На наступний день у церкві святого апостола Петра відбулась Божественна Літургія під час якої отець Михаїл Перрі провів Чин облечин для брата Дам`яна Чамарника, підкресливши що це є історична подія в Чині, бо не знаний є йому випадок, щоб приймав в Чині обленичи брат, якого батько і брат є священиками. Відтак на прохання отця протоігумена Івана протоархимандрит уділив парафії і всій братії своє францисканське благословення. Під час відвідин видно було що наступник святого Франциска був позитивно вражений розвитком францискан східного обряду в Україні.

Після спільного обіду, тепло попрощавшись, наш настоятель від`їхав до Провінції святого архангела Михаїла в Житомир.

  • Подарунок о. протоархимандрита Михаїла нашій спільноті
  • Хрест ТАУ, з задньої сторони печать настоятеля цілого Чину Братів Менших
  • Похвала сотворінь св. Франциском, теж подарунок о. протоархимандрита