Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
06 січня 2018

Францисканський вертеп у 2018 році

Мабуть не можливо собі уявити, підчас різдвяних свят, Церкву Святого ап. Петра в Тернополі без шопки. Феномен найбільшого в Україні вертепу що його виставляють брати францисканці напередодні Христового Різдва стався вже загально знаним звичаєм.

Цього року брати здивували новими і оновленими елементами вертепу, котрі особливо виділялись на фоні відремонтованої Церкви. Центральною постаттю вертепу є Ісус Христос – немовлятко, який є привезений із м. Вифлеєму, а біля Нього стоять нові вже фігури Марії – матері та Святого Йосифа – опікуна Сина Божого. В процесі приготування вертепу брати і сестри ІІІ Чину Святого Франциска споруджували йові фігури постатей причетних до Вифлеємського Чуда; зроблені були фігури пастушків, українців у народних вбраннях, деяких тваринок, домиків, тощо.

В цілому з усіх років існування вертепу, здається, цього року шопка складалася найдовше. Вже на початку літа, пригадую, о. Косма Холлек працював над рухомими елементами вертепу обмірковуючи їхні розміри і місце розташування. Чи не найбільш помітним цьогорічної шопки є корабель повернений в сторону центральних постатей, Ісуса і його найближчих. Щоб мав символізувати цей корабль? Треба ще вияснити.

Здається що цьогорічний вертеп є найбільш казковий і з причини встановлення нового фону, який наповнює контрастними почуттями глядача, бо ж мотив фону зимовий і при цьому багато жовтого освітлення що викликає мішані почуття і холоду, і тепла водночас. Є багато ще чого іншого, що знаходиться у нашому вертепі, та ми розповіли лише фрагмент, щоб вас заохотити прийти і подивитись, віддати Христу поклін і помолитись! Запрошуємо і пригадуємо про достойну поведінку у храмі.

Повідомив о. Юстиніан О. Городечний ЧБМ