Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
22 серпня 2016

Ченці і черниці пережили свою чергову прощу до Матері Божої в Зарваниці.

Представники чернечих чинів, згромаджень і монастирів Тернопільсько-Зборівської архиєпархії (УГКЦ) а також і богопосвячені особи з інших єпархій вирушили від катедрального собору Непорочного Зачаття Діви Марії в Тернополі до Зарваницької ікони Матері Божої, в суботу 20 серпня о 8.00. У зв`язку із ювілейним роком Божого Милосердя проща чернецтва пройшла під гаслом: “Велике бо до нас Його милосердя” (Пс 117, 2).

Перед катедральним Собором до 40 богопосвячених осіб промовляв владика кир Теодор Мартинюк, який заохотив чернецтво занести до Матері Божої Зарваницької усі свої монаші спільноти, усі їхні труднощі і терпіння.

Під час ходи відбувались різноманітні моління; в с. Микулинці у парафіяльному храмі відбувся урочистий молебен до Христа Милосердного, після якого, владика кир Теодор мав слово до усіх богопосвячених осіб. Пояснюючи потребу і актуальність Божого Милосердя владика підкреслив що святійший Отець, папа Франциск, звертає увагу в нинішньому світі на велику несправедливість, мовляв, що усі ресурси світових дібр зосереджені в руках 20 % багатіїв. Така несправедливість посилюється і тим фактом в світі 800 міліонів людей щоденно відчувають голод. У пробудженні свідомості зачерствілого людства мають брати участь християни, зокрема богопосвячені особи. Під час вечірньої, архієрейської літургії о 20.00 владика подякував усім присутнім ченцям за подвиг віри, за терпіння, за прощу, а відтак уділив усім присутнім архієрейське благословення.