Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
15 січня 2017

XVII Фестиваль вертепів при тернопільській шопці

При найбільшій в Україні шопці пройшов XVII фестиваль вертепів. Почався він 15 січня  о 13.00 біля монастирського пам’ятника Святого Франциска і тривав до 17.30.

У дійстві взяло участь 9 вертепів з міста Тернополя і з околиць. Були це вертепи з парафій: Святого апостола Івана Богослова, Святого Михаїла, Святого Духа, Святого апостола Петра, Успіння Пресвятої Богородиці (с. Гаї Шевченківські), Покрови Пресвятої Богородиці (с. Базар), Вознесіння ГНІХ (с. Магдаліївка), Товариство «Писанка» (с. Качанівка) і Товариство католицької молоді «Обнова»

На 13.30 перед пам’ятником Святого Франциска зібралось чимало парафіян, прихожан і гостей фестивалю. Перед фестивалем усі заспівали колядку «Бог предвічний»…; оголошено що фестиваль має головну мету, прославу новонародженого Ісуса. Вертепи виступали перед людом Божим і перед журі, які оцінювали виступи, акторів і співи колядок. Під час тривання фестивалю молодь парафії святого апостола Петра частувала присутніх чаєм з корицею і ромом, печивом та фруктами, був також і ґріль яким орудувала прислуга парафії, роздаючи присутнім гарячі ковбаски. В такій ось атмосфері проходив увесь фестиваль. Була це нагода для парафіян і гостей зустрітись разом, поговорити, поспівати колядки і подивитись на виступи вертепів.

Під кінець фестивалю, коли журі оцінювали виступи, усі діти і декотрі дорослі танцювали банси, було дуже  захоплююче, бо мало хто за 5 годин змерз.

Члени журі оцінили виступи вертепів таким чином що перше місце отримав вертеп із парафії Покрови Пресвятої Богородиці (с. Базар), друге місце отримав вертеп із  парафії Святого Духа, третє місце отримав вертеп із церкви Святого Йоана Богослова. Окрім цього персональними нагородами обдаровано:  костюм царя із парафії Успіння Пресвятої Богородиці (с. Гаї Шевченківські) , за найкращу колядку нагороджено молодь з «Обнови», за найкращу роль «Сари» нагороджено дівчинку з парафії Святого Михаїла. Очевидно що окрім грамот і подяк були ще й призи.

Дякуємо Богові за так творчо проведений час, за організаторів фестивалю, спонсорів і всіх його учасників.  Христос раждається!