Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
13 квітня 2017

Вулицями парафії Святого Петра в Тернополі пройшла Хресна хода.

У Велику Середу, 12 квітня о 19.00 відбулась вже традиційна для парафії св. Ап. Петра, Хресна дорога. Парафіяни і прихожани храму, яких було біля 3 тисяч, пройшли вулицями: Володимира В., Л. Курбаса, Д. Морозенка та В. Симоненка.

На чолі процесії йшли Лицарі Колумба, які несли хрест і патериці, за ними йшло Вівтарне Братство яке несло мощі святих: Франциска Асизького, Антонія Падевського, Клари та Священномученика Йосафата, відтак йшли діти Школи Святого Антонія, ікона Хреста Святого Дам`яна несена прерізнимим спільнотами парафії, священики парафії, хор «Осанна» та усі вірні.

В процесі ходи звучали розважання на тему страждань Христових та сучасних соціально-структуральних гріхів, яких ми не можемо усунути без Божої помочі, які нуждаються в зціленні. Один із таких гріхів це – секуляризм, суть якого полягає у зверненні всіх зусиль лишень до осягнення тільки тимчасових успіхів, тільки тимчасових утіх і тутейшого щастя, Бог тим часом мав би нам сприяти у будуванні «раю на землі». Така постава є чужа Христовій Євангелії, бо ж християнин все що робить, робить з думкою про вічність, про Бога, про Царство Христа, яке тут має початок а «коли новий світ настане» (див. Мт 10,28) то тоді матиме своє сповнення в Небі. Гріх консумпціонізму (споживацтва) являється наслідком попереднього, є як диктатор що заставляє нестримно накопичувати добра, при чому без жодного потреби, змісту, просто безглуздо і безкритично. Ті два нещастя свідчать про брак віри і довіри до Бога. Христос своєю Хресного дорогою вказує нам мету і засоби для справжнього щастя. Метою є Воскресіння, тобто Життя вічне а засобом є Хрест, тобто сила Духа, плоди Духа Святого, мир, доброта, терпеливість, тяжкий труд і ін.

Хресний хід завершився о 22.00. годині. Дякуємо усім причетним до його проведення на Славу Божу!

Повідомив о. Юстиніан О. Городечний ЧБМ