Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
13 січня 2018

У Тернополі відбувся XVIII фестиваль вертепів.

Церква св. Ап. Петра славиться не лише найбільшою шопкою в Україні, але й щорічним конкурсом – фестивалем вертепів. Дітки та молодь церков Тернополя та ближніх сіл показують різдвяні сценки та демонструють свої таланти. Всіх їх об’єднує одна мета – прославити народження Спасителя – Ісуса Христа.

Все відбувається, як і в звичайних конкурсах: є номінації і призові місця. Цього річ у фестивалі брало участь 6 вертепів, а також було багато поза конкурсних виступів: співали брати - семінаристи, ансамбль молодих колядників продемонстрували свою версію коляди із супроводом музичних інструментів, а також виступали малята, розказуючи вірші та віншування і співаючи пісні.

Оцінювати здібності усіх конкурсантів цього річ випала нагода Надії Німець – учасниці літературної студії «7 герц», поетесі та журналістці; Юрію Городиському – брату семінаристу Тернопільської Вищої Духовної Семінарії та брату – францисканцю Емільяну Семенишину, аніматору таборів та християнських молодіжних спільнот в м. Золочеві та Ужгороді.

Номінацію глядацьких симпатій  виборола театральна група церкви Св. Свмч. Йосафата; найкраща сюжетна лінія була у парафії Св. Михаїла, а найкращий ліричний виступ дістався церкві Успіння Пресвятої Богородиці із села Плотича.

3 місце посіло Товариство українських студентів - католиків «Обнова»; 2 місце отримали Тернопільський молодіжний театр "богоslov", а 1 місце журі віддали церкві Св. Духа.

Під час фестивалю спільнота Марійська Дружина пригощала гостей теплим чаєм, печивом, фруктами та смаженими на вогні сосисками. А також, щоб не замерзнути в такий мороз всі танцювали банси. Завершенням свята була спільна молитва, благословення о. Тарасія та банс «Україна єдина».

Cиротюк Юлія