Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
23 липня 2018

Веселі канікули з Богом дітей парафії св. ап. Петра

З 6 по 22 липня на нашій парафії Св. Ап. Петра, що у місті Тернополі відбувалися Веселі канікули з Богом. Близько 400 дітей були учасниками цього дійства. Всі вони були розподілені відповідно до віку на 7 команд. Кожна команда мала свою назву, гасло та прапор.

Цьогоріч тематикою табору стали пригоди Робін Гуда, а саме те, що трапилось із ним по дорозі на турнір лучників –  «Таємниця Шервудсього лісу». Кожного дня аніматори демонстрували дітям сценку, і вони, протягом усього табору збирали «гроші» для того, щоб допомогти Робіну купити місце у турнірі. Програма табору включала у себе, як духовний аспект: літургія та катехизація в групах, так і розваги: малі ігри, квести, майстер – класи, банси тощо. «Класно, що було так багато всього, не було нудно. Був час на Бога, і щоб розвеселитись. Робили все, що хотіли», - розповідає Зоряна Бартишак (9 років).

Для організації табору було залучено більше 40 волонтерів, на чолі із братом – семінаристом Ігорем Демидасем. Долучились також інші брати Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосифа Сліпого, також брати – францискани, що приїхали з Ужгорода – брат Дам’ян і брат Святослав та отці: Теодор і Пантелеймон. Всі вони проводили катехизацію у дітей, намагаючись якомога більше заохотити та залучити дітей до церкви, адже цей рік визнаний роком молитви та Літургії. «Катехизації були дуже цікавими! Я навіть ходив підслуховувати до інших команд, бо хотів почути все, що розказували брати та отці», - каже Богдан Насипаний (11 років).

Табір завершився в неділю Святою Літургією та святковим концертом для батьків. Кожна команда підготувала номери, а старші діти (11-14 років) зробили пародію на аніматорів та на табір. Назар Цимбрак (14 років) каже: «Завдяки табору здружився з багатьма, як дітьми, так і аніматорами. Класно, що ти відчуваєш себе тут, як вдома».

Організатори дякують усім парафіянам, які складали пожертви на проведення табору, а особливо «Лицарям Колумба», які посприяли закупівлі палаток для дітей.

Учасниця наймолодшої команди Вероніка Кіналь (7 років) ділиться: «Мені сподобалось все: що можна було співати і танцювати, гратись і молитись. І я майже не змучувалась, бо були великі палатки, де можна було сховатись від дощику і сонця. І аніматори були дуже добрі».

Юлія Сиротюк - аніматор ВК