Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
15 жовтня 2018

Паломництво Вівтарної Дружини до Зарваниці

Цьогорічна осінь виявилася справді золотою. Адже Господь подарував нам не лише тепле різнобарв’я жовтня, а й паломницьку поїздку до молільної Зарваниці.

Серед паломників були і батьки дітей, які прислуговують. Знаємо, що молитва батьків має велику силу, а разом з дітьми і духівниками – потрійну. Саме молитва була надійним супутником від монастиря Різдва Пресвятої Богородиці і закінчуючи Новим Єрусалимом у Зарваниці.

Звісно, першою ми відвідали парафіяльну церкву в селі, де перебуває чудотворний образ Зарваницької Божої Матері. О. Пантелеймон виявився справжнім вундеркіндом. Він так захоплююче розповідав про історію образу та парафіяльної церкви, що його слухали із захопленням не лише ми, а й паломники з інших груп.

Після того, як отці відправили Літургію, всі ми по-особливому «пережили» Хресну дорогу, яку провадив о. Пантелеймон. Кожне його слово – це усвідомлення місії людини та Господа на землі. Приємною несподіванкою була зустріч із семінаристами Романом Романцем та Любомиром Петровським, яких тепло зустрів о. Тарасій. Хлопці – з нашої парафії, теж прислуговували змалечку і зараз навчаються в семінарії.

А завершенням нашого паломництва був Новим Єрусалим. Особливо всі відчули 33 сходини на колінах з Ісусовою молитвою на устах. Після цього поклонились зі смиренням та любов’ю Гробу Господньому. Час так стрімко пролетів, що на пікнік залишилося дуже мало часу. Усе було смачне-пресмачне…

Молитва дітей, батьків, отців-духівників у молільному куточку неньки України – що може бути більш прекрасним і дієвим!

Не перестаємо дякувати Господеві, Пресвятій Богородиці, нашим отцям, о. Тарасію, який так гарно організував паломницьку поїздку, турбувався про кожного, особливо про найменших хлопчиків, які поїхали без батьків.

Хочеться знову і знову побувати тут, відчути справжню радість від гармонії природи, святих місць, які подарував нам Спаситель для нашого духовного зросту в любові до Господа та ближніх.

Повідомила Ольга Насипана