Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
22 вересня 2022

Капітула Наметів

Брати Менші, францискани це – ченці, монахи, котрі посвятились Богові на взір Св. Франциска з Асижу і становлять чернечий чин, орден, общину. Сьогодні цей чин має три гілки: францискани (OFM), францискани-конвентуальні (OFMconv.) та францискани-капуцини (OFMcap.).

В Україні є присутні всі три гілки францисканського ордену та одна із гілок (OFM) є присутня в структурі Української Греко-католицької Церкви. Носить вона назву: Фундація Всіх Святих Серафимського Чину Української Греко-католицької Церкви. Все це означає що брати францисканці є греко-католиками, практикуючими візантійсько-український обряд і тими, що живуть духовністю Святого Франциска з Асижу, тобто наслідують Ісуса Христа в дусі своєрідної чернечої форми і традиції.

У рамках нашої спільноти є щорічний звичай збиратись усім братам на т.зв. «Капітулу Наметів». До нашої бо структури належить 4 монастиря і брати їдуть в один монастир для зустрічі і вирішення важливих для усіх, питань. Темою Цьогорічної Капітули було: Настоятельство в дусі Св. Франциска з Асижу і в житті перших братів менших.

Капітула проходила в новозбудованому монастирі у с. Гаї Шевченківські (поблизу Тернополя) від 22.09.22 до 23.09.22.

Гостями Капітули були: о. архимандрит – Вітослав Штик, його намісник – о. Віт Хлондовський та радник – о. Ольлґерд Пашкєвіч. З братньої, римо-католицької Провінції Св. архангела Михаїла прибув, о. Еммануїл Сабадах - заступник Провінціала.

Брати брали участь у конференціях, спільних молитвах, розмовах, трапезах.

В рамках останньої капітульної конференції відбулась презентація книги о. Арсенія Валіхновського, Богупосвячені та представлення перекладеної тим же отцем цінної книги о. Сираха Яніцького, Францисканські медитації.

На заверешення Капітули відбулась посвята фігури Матері Божої перед монастирем Благовіщення Пресвятої Богородиці у с. Гаї Шевченківські.

Повідомив свій чоловік