Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
15 січня 2023

Молитва єпископа Теодора Мартинюка за спільноту францисканів парафії св. ап. Петра в Тернополі

Віряни парафії св. ап. Петра в Тернополі у неділю, 15 січня мали радість гостити у своєму храмі єпископа Теодора Мартинюка. В 11.45. владика прибув під церкву і прийняв привітання від пароха – о. Мойсея Левка та від діточок, котрі вручили пастирю коровай.

Коментуючи Євангеліє з неділі перед Просвіщенням і з 31 неділі по Зісланні Святого Духа, кир Теодор звернув увагу присутніх на чесноту віри, завдяки якій Бог може бути присутній у житті людини як Спаситель, як Той Хто діє, тобто є Живий! Віра є особливо потрібна в час війни, бо ми саме вірою в Бога осягаємо перемогу над ворогом, ми віруємо що Бог може і віра немовби дає Богові простір до дії.

Архиєрей згадав про подію 800 – річної давності, яка об’явила велику любов св. Франциска до дитятка Ісус у місцевості Гречіо в Італії. Саме у цій місцевості, де була печера, св. Франциск по особливому забажав пережити подію народження Ісуса, через відтворення усіх обставин приходу на світ у людському тілі Спасителя. Маючи доброго друга в особі поважного і побожного Джованні він зорганізував у печері ясла, сіно, тваринок, закликав місцевих побожних людей та попросив місцевого єпископа щоб дозволив священикові послужити там Службу Божу. Під час читання Євангелії, св. Франциск – диякон, був так перейнятий приниженням Сина Божого з любові до людини, що увесь світився з радості і щастя а присутні бачили в руках Бідачини не книгу Євангелія а самого маленького Ісусика.

Владика Теодор запевнив усіх присутніх у перемозі добра над злом, правди над брехнею, світла над темрявою. Наш народ не один раз проходив тяжкі випробовування і ніколи не був подоланий бо покладався на Бога і Його силу. Ми вистоїмо бо з нами Бог і з нами Правда.

Повідомив свій чоловік