Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
23 квітня 2017

Вітання францисканської братії із святами Воскресіння ГНІХ

 «Воскрес Ісус із гробу як провістив, 
подав нам життя вічне, і милість велику!»
(стихира пасхальна)

Христос Воскрес!

Свято Христового Воскресіння є найбільш обнадійливим, тому що після трагедії терпінь і смерті Христових слідує, відкривається і об’являється нова перспектива, нове, вічне життя. Бог ніколи не дає своєму сотворінню чогось мізерного і короткотривалого, якщо дає, то тільки безмежне, тільки вічне Благо. Тому празник Христового воскресіння в першу чергу заповідає нам перемогу над усім тимчасовим: перш за все над короткотривалим злом. В новому житті, яке виносить нам Ісус із свого гробу, є запечатана вічна радість, вічна насолода, вічні блага, яким не буде кінця.

Було б насправді чимось жалюгідним, коли б празник Пасхи був лише недосяжним спомином, бо якщо ми «надіємось на Христа тільки в тому житті, - скаже св. ап. Павло, - то ми є найжалюгідніші з людей!» (Див. 1 Кор. 15, 19)  Свято Пасхи є  реальним життям Ісуса Христа в нас, бо ми разом з Христом є занурені у його смерть (Див. Рм 6, 3), щоб разом Воскреснути з мертвих. Про це виразно свідчать нам таїнства Церкви. Під час святої Сповіді ми вмираємо для своєї праведності, осуджуючи себе перед Богом для того, щоб Він нас оправдав. Подібно у Святій Євхаристії Бог дає нам своє Тіло, щоб ми у своєму тілі носили Тіло Христове, щоб Його Життя стало нашим життям. Таким власне чином Ісус чинить учасниками свого життя, таким чином Христос – наша Пасха – таїнственно наповнює нас блаженством Вічного життя вже тут, на цій долині сліз.

       Усім парафіянам і прихожанам нашого храму бажаємо вірою відкриватись на таїнство життя вічного, яке виточив із свого боку Ісус Христос на хресті. Бажаємо непохитної надії на перемогу над усіма труднощами цього буремного життя, врешті бажаємо великої любові до Спасителя, який усе, що мав, дав своїм друзям, усім своїм життям послуживши їм, включивши наше коротке життя у своє життя Вічне.