Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
13 квітня 2012

Вітальне слово о. протоігумена Івана на свято Воскресіння Христа

«Хто вірує в мене, хай прийде до мене і п’є»

Христос Воскрес!

Воскресіння Ісуса – свято для всіх. Щасливі в Христі сьогодні розуміють, Хто є причиною їхнього щастя, веселі в Христі ще більше втішаються, лагідні усвідомлюють, що їхня вдача має своє джерело в Тому, Хто не зламався під впливом ненависті і зла. Всі добрі святкують сьогодні. Та той, хто вийшов живий із гробу в першу чергу переміг зло, смерть і Диявола для відчайдушних, сумних, упалих на дусі, зневірених і писемістів.

Живий Христос є наново і по-новому волоченою радістю, яка перемогла смуток смерті, надією, яка долає розпач гробу і незреалізованість всіх людських потреб і сподівань. Воскреслий з мертвих є джерелом духовної сили, за рахунок якої треба жити, за яку треба вхопитись як за міцний якір, як за надію, яка є запрошенням зі сторони Бога до кожного. Увійти в спільноту перемоги – увійти в Церкву – яка має у собі живого Бога.

Щоб зустрітись з переможцем зла, треба увійти до Його житла, до Його світлиці – Церкви, яку Христос установив, щоб давали потрібні знаряддя для боротьби і перемоги над злом. Христос своїм воскресінням з мертвих вчинив можливим прощення гріхів, яке отримуємо в Церкві під час Сповіді. Христос подає себе у Церкві під видами хліба і вина, у Святому Причасті, щоб ми носили у собі життя вічне, а не лише життя біологічне. Святі Тайни Сповіді і Причастя є для християн новим життям, є пасхою, є відповіддю на заклик Христа «хто вірує в мене, хай прийде і п’є, і тоді ріки води живої з нутра її потечуть…»

Веселих свят, веселого зросту в Ісусі Христі усім моїм парафіянам!