Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
24 березня 2012

Відвідини братів новиків з Польщі

Брати новики нашої провінції латинського обряду виявили бажання познайомитись із своїми співбратами у візантійському обряді, які проходять новіціат у м. Тернополі. З цією метою делегація у складі бр. Бальтазара, бр. Соломона, бр. Мельхіора та бр. Владислава на чолі з магістром о. Йосифом Чурою прибула 7 липня до нашої обителі. Настоятель монастиря о. Юстиніан Городечний радо вітав дорогих нам гостей.

Підкріпившись тілесно і відпочивши з дороги брати вирішили відвідати духовний Марійський центр в с. Зарваниця. Наші гості мали нагоду познайомитись із особливостями архітектури церков візантійського стилю. В соборі зарваницької Богородиці брати спільно відмовили вервицю до Божого милосердя, а також вшанували мощі св. Івана Хрестителя і приступили до мировання. Також побували у храмі Різдва Пресвятої Богородиці отців студитів.

А на завершення паломництва деякі з братів, бажавши полегшити тягар денної спеки, відважились зануритись у прохолоду купелі св. Анни.

Наступного дня після спільних ранкових молитов і Утрені гості взяли участь у Божественній Літургії св. Івана Золотоустого, яку очолив о. Ігумен. Хоча літургія українською була трудною для сприйняття нашими польськими співбратами, вони однак мали змогу особисто познайомитись із східним обрядом.

Солідно покріпившись сніданком і набравши досить сил для дальньої дороги, браття новики вирушили в подорож до Кам'янця-Подільського. На місці оглянули фортецю разом з мальовничими краєвидами, які відкриваються з фортечних мурів. Згодом браття завітали до костелів оо. Христусовців та оо. Паулінів, а наостанок оглянули храм Св. Крила та Методія, що знаходиться під опікою оо. Редемптористів.

Далі всі дружньо вирушили до м. Хотина, щоб побачити традиційну принаду туристів на Буковині - Хотинську фортецю. Зморені денною спекою та сповнені вражень новики повернулись до тернопільської обителі і на спільній рекреації (час відпочинку, коли брати збираються разом і спілкуються) обмінялись враженнями від подорожі, а також поділились досвідом проходження новіціату у своїх монастирях.

І був вечір і був ранок, день третій... Брати оглянули парафіяльний храм Успіння Пресвятої Богородиці, а також наш монастир у с. Гаї Шевченківські із подальшим огляданням головних святинь у Тернополі. Завершили день поїздкою до м. Збараж, де наш співбрат з Провінції св. Архангела Михаїла о. Берард, настоятель монастиря та храму, ласкаво дозволив братам оглянути місцевий костел та розповів його історію. Наостанок о. Берард влаштував смачний сюрприз, двічі почастувавши всю молоду братію морозивом. Отець допоміг дістатися до замку і, домовившись із гідом про екскурсію, попрощався з братами-новиками. Гід провів стислу екскурсію і щоб не надто обтяжувати стомлених враженнями гостей, відпустив їх до оглядання розташованих у замку експозицій.

На короткий час наші гості попрощалися з нами і поїхали відвідати братів у Провінції св. Архангела Михаїла. Повернулись вони у неділю по обіді. Була нагода провести ще одну спільну рекреацію, під час якої відчувалась піднесена дружня атмосфера, бо було радісно знову вітати наших співбратів у монастирі.

Остаточно тернопільські новики попрощались із гостями понеділкового ранку, коли вони відбули до нашого монастиря в м. Ужгород.

Тепер на черзі візит тернопільських новиків у м. Мейська Гурка в Польщі, де розташований новіційний дім провінції. Подорож відбудеться 23 липня.

 

Підготували новики та постулянти тернопільської обителі.

  • Спільна фотографія польських та українських новиків разом з магістром о. Йосифом Чурою
  • Вервиця до Божого Милосердя
  • Мировання із вшануванням мощей св. Івана Хрестителя
  • Спільна фотографія на тлі храму Різдва Пресвятої Богородиці оо. студитів
  • У купелі св. Анни
  • Вид на фортецю, м. Кам'янець-Подільський
  • Біля хотинської фортеці
  • Тернопільські новики та постулянти у замку
  • У катівні збаразького замку