Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
29 вересня 2018

Віднова духа в тернопільській спільноті францисканців

Ченці мають обов'язок принаймні один раз в році взяти участь у реколекціях для відновлення добрих відносин з Богом, собою і з людом Божим.

Провідник духовної віднови поставив собі завдання звернути увагу на стрижневі задачі францисканського життя, серед яких чільне місце посідає проголошування Царства Божого спільними, спільнотними зусиллями. "...і заходився їх посилати по двох.." (Мк 6, 7-11) щоб проповідували Добру Новину! Св. Франциск вивів чернецтво за мури монастирів і і пригадав апостольські часи в котрих учні Христові безстрашно проповідували світові Христа Ісуса словом і життям.

У своїй проповіді брати мають мати на увазі виклики сучасного світу, про що наголошував папа римський св. Іван Павло ІІ у своїй адгортації Vita consecrata та вживати усі осягнення техніки для ширення Божого Царства.

Братів захопила думка реколектанта про проповідника Євангелії, котрий не повинен вчити людей "будувати корабель, а має пробутити в них тугу за безкраїм морем"! Очевидно щоб збуджувати тугу і охоту треба самому "плавати" в "морі" Божого життя, звідси повиність самому постійно випливати на глибину добрих з Богом, відносин.

Повідомив бр. Еміліан Семенишин ЧБМ