Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
17 січня 2019

Упокоївся в Господі о. Юліан Юськів ЧБМ

Історична довідка про покійного о. Юліана (Ігора) Юськіва ЧБМ

Єромонах Юліан (в миру Ігор) Юськів, син Михайла та Броніслави, народився у м. Судова Вишня, дня 29 травня в 1980 р.

Таїнство Хрещення і Миропомазання отримав від о. Василя Оліярника цього ж року, відтак до святих Тайн Сповіді і Причастя, за посередництвом о. Йосифа Леговича, вперше приступив в костелі Матері Божої Допомоги Вірних у м. Судова Вишня в 1989 р.

Від 1986 до 1997 року навчався у Судововишнянській середній школі. В 1997 році був прийнятий о. архимандритом Дам’яном Шойдою до Чину Братів Менших (францисканів). Завершивши новіціат, перші чернечі обіти склав у 1998 році і в цьому ж році вступив до Вищої Духовної Семінарії в Катовіцах - Паневніках, яку завершив в 2005 році, отримавши титул магістра богословії.

Вічні обіти у францисканському Чині отримав у 2002 році, дияконські свячення прийняв з рук єпископа Герарда Бернацького, натомість рукоположення в пресвітерство отримав з рук архиєпископа Дам’яна Зімоня у 2005 році.

З 2005 до 2007 року служив у с. Сторожниця Ужгородського району а з 2007 до 2019 року був настоятелем монастиря Успіння Пресвятої Богородиці у с. Нижній Бистрий, Хустського району та адміністратором парафії Пресвятої Євхаристії у м. Хусті на Закарпатті.

16 січня цього року, внаслідок пожежі котра трапилась у монастирі, трагічно загинув.

Скорботна, чернеча спільнота і родина поручає свого брата і родича Божому Милосердю і молиться за нього та просить всіх про молитву за вічний упокій його душі. Вічная йому пам’ять!

Похоронні богослужіння у конкатедрі Вознесіння ГНІХ у м. Хуст, 21.01. о 10.00 год. очолить кир Ніл Лущак, натомість похоронну Службу Божу у костелі Матері Божої Допомоги Вірних у м. Судова Вишня 22.01. о 13.00. год. очолить єпископ Едвард Кава.