Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
03 квітня 2013

Слово о. Івана - пароха на Великий піст

«Хто увірує і охреститься – буде спасенний,
а хто не увірує – буде осуджений»

Слово отця пароха Івана на Великий Піст

         Черговий раз дає нам Бог великий дар – Великий Піст. Якщо він асоціюється нам тільки зі зміною зовнішнього вистрою церкви, зі зміною богослужінь, зі стриманістю від страв, то це вже є дуже добре. Власне про те і йдеться, щоб та зовнішня переміна спонукала нас до внутрішньої переміни – до покаяння – т. зн. до зміни мислення, мовлення і діяння. Це правдива радість у Божому царстві, коли ми каємося і коли зриваємо із грішними думками, налогами, прокльонами, нечистими відносинами, з розпустою, пиятикою, азартними іграми, з інтернетом і телевізором. Відтак у порожнечу душі, яка відкинула ці гиготи, поселяємо Бога через молитву, поклони, сповідь, причастя, роздумування над страстями Христовими. Душа стає чистою, сіяє Богом, оновлюється і набирає гідного виду. У рік проголошений папою римським – роком віри, маємо особливу Божу ласку, святкуємо 20-ліття від заснування парафії св. Петра. Цей ювілей особливим чином відкриває нам небесні скарбниці. Бог прагне дати нам особливі свої дари, хоче нам дати самого себе особливо і неповторно, не так як у звичайні роки. Така Божа воля повинна спонукати і нас до чинної з Ним співпраці, бо віра наша без діл мертва. Тому заохочую взяти участь у трьох конкретних ініціативах нашої парафії.
         По-перше:
         Від 15 до 21 квітня у нас будуть Великі святі місії, під час яких будуть голосити нам Божі науки отці з чудотворного місця, з с. Глиняни, вони привезуть із собою ікону святого чудотворного Хреста. Будуть теж мощі св. ап. Петра і Павла, буде архієрейська Літургія 21 квітня 0 12.00. Уклінно прошу вас, використайте той час ласки для відновлення свого серця і душі.
         По-друге:
         Прошу парафіян серйозно поставитись до посту, заохочую чоловіків відректись від алкоголю на час посту і вписатись в книгу тверезості, молодь відректись від інтернету і соціальних мереж, і зайнятись читанням св. Письма, жінок прошу про стриманість язика і більшу скромність у поведінці.
         По-третє:
         Цього року прошу теж скласти милостиню на монастир і Церкву в м. Золочеві. Як колись нам допомагали у будові нашого храму так і ми допоможімо парафіянам із Золочева. Нехай Милостивий Бог, який дає нам такі чисельні благодаті, благословить всіх вас на духовні подвиги і боротьбу, щоб ми добре використали час, що якнайкраще виконали три головні добрі діла: молитву, піст і милостиню.