Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
17 жовтня 2011

Празник св. Франциска в тернопільській обителі Чину Братів Менших

Святкування памяті св. Франциска розпочалось уже 16 жовтня. До нашої обителі запрошено о. Маріуша - домініканця з Києва, який виголосив проповідь на тему: "Особа св. Франциска очима домініканця". (Є такий неписаний звичай, що коли випадає свято св. Франциска (17.10) то у францисканців проповідь мовлять домініканці, натомість коли випадає свято св. Домініка (8.08) то у домініканців проповідують францисканці. Наш гість наголосив, що святі Домінік і Франциск відновили Церкву Христову у свій час, захопившись Його Євангелією. Правдиве лице любові видніє лише тоді коли вона вміє терпіти, тому св. Франциск отримавши стигми, рани Христові засвідчив особливо, глибоку любов до Ісуса Христа і Його Церкви, якою є ми.

Святий Франциск віідійшов до Бога в оточенні своїх братів, які плакали за ним ревно і просили, щоб їх благословив.

У сам день Святого Франциска, 17 жовтня, відправлено Святкову Літургію та Акафіст до нашого небесного покровителя.

  • Після вечірньої Служби Божої відбулось дійство вшановуюче перехід св. Франциска т. зв. - Transitus, при виключеному світлі у тишині цілий храм молився роздумуючи про висхід душі св. Франциска до Божого Царства.
  • Доміканці називаються теж Чином Проповідників, створені були в переіод чисельних єресей (XIII ст.) для того, щоб Словом Божим поборювати розлами в Церкві.