Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
21 січня 2012

Йорданське Водосвяття 2012

Пізнаймо вірні таїнства силу, безгрішний входить до Йордану чистий, а виходить з нього з нашими злочинами, щоб їх занести на хрест і до нього прибити, учинивши нас чистими, Богуприємними, навчивши нас ненавидіти зло, а любити Добро.

Води освячуються Словом Божим, читанням Євангеліі, бо Словом Господнім води сотворені і зібрані так щоб не шкодити людині.

Знаком присутності Святого Духа є стихія вогню, бо Святий Дух зійшов на апостолів у вигляду вогненних язиків, тому священик занурює у воду вогонь, щоб Святий Дух очистив воду а через неї тих що Її з вірою споживають.

Поряд із стихією вогню при посвяті виступає теж і стихія повітря, яка є теж знаком присутності Святого Духа який "дме куди хоче", тому священик, який має у собі Боже дихання через тайну священства, дме у воду повітря, щоб вода сталась збагачена Святим Духом.

Вірні завжди оточували Йорданську воду великою шаною, бо якщо Її з вірою приймати то вона має лікувальну, очищальну і життєддайну силу. Очищальну, бо має в собі світло Святого Вогня, життєдайну, бо має в собі Святий Подув, лікувальну, бо має в собі Слово Бога, яке наново творить, тобто зціляє, приводить все до розбите до цілісності.