Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
13 січня 2015

Фестиваль вертепів 2015

Оцінювало колективи четверо безпристрасних та непідкупних суддів: п. Оля Коневич - керівник хору; "Осаннa"; Оксана Михайлівна - викладач, керівник художнього гуртка і працівник виховного відділу технічного коледжу; Віталій Бойко - член ТУСК Обнова і екс-голова цієї спільноти та бр. Вінкентій - новик монастиря Різдва Пресвятої Богородиці. Розпочався фестиваль о 13:15 біля пам’ятника св. Франциска молитвою, далі було представлення суддів і самі виступи учасників.

У конкурсі брало участь 8 молодіжно-дитячих спільнот із цілого Тернополя та Гаїв Шевченківських, зокрема: товариство «Вертеп» (дитячий), молодіжна «Просвіта», спільнота «Знамення» із парафії св. Йосафата, братство «Богословчики» з парафії Івана Богослова; а також молодіжні групи з парафій Володимира і Ольги, Всіх Святих Українського Народу, Зарваницької Божої Матері та Успіння Пресвятої Богородиці. Поза конкурсом показали свої вертепи прислуга церкви Святого Апостола Петра та молодь церкви Святого Архистратига Михаїла.

Кожен виступ мав свій колорит. Особливо хочеться відзначити наймолодші колективи товариства «Вертеп» (дитячий) та  церкви Успіння Пресвятої Богородиці, де вік наймолодших учасників 2,5 та 4 роки відповідно. Серед всієї різноманітності виступів суддям було дуже важко визначити переможців, але вони це зробили: 1-ше місце: Парафія Всіх Святих Українського Народу; 2-ге місце: молодіжна «Просвіта»; 3-тє місце: братство «Богословчики». Також судді відзначили нагородами: «жида» із спільноти «Знамення» та «козачка» із вертепу парафії Успіння Пресвятої Богородиці за найкращу роль та найкращий костюм відповідно. Під час самого фестивалю Марійська Дружина парафії Святого Апостола Петра пригощала всіх глядачів та учасників гарячим чаєм, печивом та ковбасками, які смажили відразу біля сцени на мангалі.

Окремої вдячності заслуговують: о. Юстиніан – ігумен Монастиря Різдва Пресвятої Богородиці – за організацію фестивалю; парох церкви Святого Апостола Петра о. Іван Пєхота за фінансову підтримку; директор Технічного коледжу п. Володимир Калушка за надане для озвучення фестивалю обладнання; звукооператори Тарас та Андрій; Марійська Дружина парафії-організатора; судді за витривалість та «холодостійкість»; глядачі за щиру зацікавленість виступами і, звичайно ж, спільноти за ці чудові, а іноді подиву гідні виступи. Христос Рождається!

Приготовив бр. Нестор Пилипчук ЧБМ