Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
12 квітня 2015

Хресна дорога вулицями парафії св. ап. Петра

8 квітня вулицями нашої парафії св. Апостола Петра  в м. Тернопіль відбулася хресна дорога. Розпочався хресний хід о 18.00 год. у церкві, а потім всі пішли по маршруту вулицями: В. Великого – Леся Курбаса – Морозенка – Симоненка – ц. св. Ап. Петра. Спочатку коли тривали перші стації людей було не багато, приблизно від 1 до 1,5 тис. чол., та вже десь після 4 стації почало підходити більше вірян і на закінчення молитви їх було близько 2,5 тис.

Хресну дорогу провадив єрм. Юстиніан із хором «Осанна». Самі розважання були побудовані на словах Христа «Друже, чому ти прийшов?». Саме ці слова – останнє, що почув Юда від спасителя в Гетсиманському саду, коли привів до Нього воїнів і катів, і саме ці слова промовляє Ісус до нас і запитує чому ми приходимо до нього. Ми повинні стати в правді перед собою і зрозуміти чи насправді ми хочемо взяти хрест на себе, а якщо ми вже погодилися на нього, то чи не жаліємося на свій хрест і чи не намагаємося його позбутися…

Кожну стацію цієї хресної ходи несла великий хрест певна парафіяльна спільнота: Молодіжні спільноти Скеля та Марійська дружина, молитовні спільноти: Матері в Молитві, Агапе, Братства Матері Божої Неустанної Помочі та Параманне; Біблійне Коло і Третій Чин Святого Франциска, новики та постулянти монастиря Різдва Пресвятої Богородиці, Вівтарна Дружина, а наостанок несли його діти Школи св. Антонія, також по одній стації дісталося вчителям та викладачам і студентам. Кожен зміг відчути на собі тягар Хреста, того дерева, яке ніс Симон з Киринеї, бо відчути тягар Того Хреста, який ніс Господь наш Ісус Христос людині не можливо повністю відчути, лише частково, як це змогли досвідчити св. Франциск, о. Піо, Степан Навроцький і ще небагато вибраних Людей.

Закінчилася наша, вже традиційна, Хресна Дорога молитвою в церкві та Святим Причастям. Хотілося б подякувати в першу чергу Богові, відтак парафіянам за те, що приходять на цей похід і бачачи як вони щиро моляться і переживають розважання хочеться ще більше працювати для них; також дякуємо міліції за супровід і врегулювання руху на дорозі; дякуємо молодіжним спільнотам, Вівтарному Братству, Школі св. Антонія за те, що несли мощі, супроводжували хрест та організували порядок біля священика та хору. Велика подяка о. Юстиніану за слова розважання та хору за спів в таку не дуже теплу погоду. Запрошуємо всіх наступного року у Страсну Середу знову розважати з нами Страждання Господні.

                                                                                                                                                               Приготовив бр. Нестор Пилипчук ЧБМ