Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
15 березня 2016

Реколекції для дівчат в Драганівці

З 11.03 по 13.03.2016р. відбулися реколекції у Драганівці (Тернопільська область) для дівчат, темою яких була « Бог і жінка».Кожен день був особливим і незабутнім.До монастиря сестер францисканок приїхало близько тридцяти дівчат,з них п'ятеро з Чернівців і п'ятеро з Польщі.

    В п'ятницю о 18.00 розпочалося все Святою Літургією під час якої о.Юстиніан виголосив конференцію на тему: «Жінка в задумі Бога Отця». Після смачної вечері ми знайомилися між собою, нам роздали картки, на яких ми малювали власну долоню і писали свої позитивні риси, потім кожна вголос називала їх. Дівчата з Польщі були відкритими і позитивними, незважаючи на мовний бар'єр ми прекрасно розуміли одна одну, багато спілкувалися, разом прославляли Бога співом під гітару. Найпрекраснішим моментом вечора було те, що сам Господь в Пресвятих Тайнах був присутній між нами. Сестри роздали сердечка на яких потрібно було намалювати все те що боліло і турбувало та віддати свої рани Богові. Усі бажаючі мали нагоду приступити до сповіді і духовної розмови. Суботній день розпочався з молитви після якої ми поділилися на малі групки де розважали над Святим Письмом (Йо 4:7-30;11:11-18;Лк 10: 38-42) . Потім старші групки зробили спільний висновок. Цього дня ми слухали дві теми: «Жінка очима Ісуса Христа» і « Ісус Христос очима жінки». « Чесно мовлячи не усвідомила себе Господньою жінкою але науки о.Юстиніана допомогли відкрити в собі багато рис, які маю від Небесного Тата»- (зі слів Олі- учасниці реколекцій). Після обіду відчули себе дітьми, разом з сестрами танцювали банси, грали ігри, смакували солодощі. Багато дівчат не знали, що в монастирі є весело і цікаво, думали, що монаше життя сіре і буденне. Сестра Аліція показала нам презентацію про своє згромадження. Ввечері під час Адорації всі дівчата разом з отцем писали лист Богу, в якому виразили свою подяку за все те що Ісус зробив для них, ліпили з пластиліну різні фігурки, які відображали стан душі. Потім всі вироби принесли Богові в дарунок на престіл і з Гоподнім благословенням пішли відпочивати. Недільний ранок розпочався Святою Літургією і конференцією на тему: « Жінка зі Святим Духом в собі.»  На завершення реколекцій ми ділилися враженнями від пережитого за ці три дні. «Чудовим було все, особливо суперактивні сестри і пісні під гітару.» - Ірця. Кожна дівчина по особливому відчула Божу благодать і любов. Були присутні сльози радості, трепет в душі і навіть сльози сокрушення, які не знали як пояснити. Все це було знаком, що Господь є близько наших сердець, ми є завжди під Його люблячим поглядом. Вкінці сестра Летиція з наших пластилінових виробів зробила одне велике серце. Це означало, що всі ми є частиною одного цілого, центром якого є Ісус Христос. Нам не хотілося повертатися до свого буденного життя. На згадку про реколекції сестри зробили нам подарунок у вигляді листівки і ангелика. А ми нашим друзям з Польщі подарували жовто-сині браслети, щоб пам'ятали про Україну.

    Дякуємо Господу Богу за чудовий час, за те що Він покликав і ми почули Його голос, за теплий прийом сестер, за духовні науки  і поради о.Юстиніана. Все це було доречним: час, місце, люди, обставини, кожний пункт реколекцій. Слава Богу за все!