Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
04 грудня 2016

Шикарний бенкет для духа в Тернопільській Семінарії

з 1 по 3 грудня відбулися духовні реколекції у стінах Тернопільської Вищої Духовної семінарії. Ректорат семінарії запросив провести їх о. Юстиніана Городечного, монаха чину братів менших (францисканців) східного обряду.

Цей священик вже не вперше відвідує семінарію. Семінаристи мали нагоду вже і раніше послухати його духовних наук. Але з великою радістю зустріли його знову. Отець Юстиніан говорив на різні цікаві духовні теми. Його повчання були дуже оригінальними і своєрідними. Сповненими такої приємної та невимушеної дружньої атмосфери. Такі реколекції дуже гарно сприймалися та відкладалися у пам’яті. Отець-реколектант збагачував своє слово цікавими пркладами зі свого життя, свідченням осіб з якими спілкувався, та надзвичайно глибоким та багатим духовни досвідом, здобутим у монастирі та до моменту свого покликання. Він також дуже глибоко аналізував духовні проблеми людини та подавав братії рецепти їх вирішення. Ці його методи були дуже влучними і результативними. Теж не був скупим о. Юстиніан на влучні короткі жарти, які допомагали краще зрозуміти науку, а також були чудовою розрядкою в часі тривалих духовних конференцій.

Кожен день реколекцій супроводжувувся насиченим молитовним графіком. Брати молились як спільні так і приватні молитви. В п`ятницю 2-го грудня семінаристи мали нагоду дещо строгіше попостити, що допомогло набагато краще налаштуватися на час духовної обнови.

Після завершення реколекцій залишилися приємні враження, новий чудовий духовний досвід та новий внутрішній поштовх до життя з Богом.

«Реколекції допомогли мені більше пізнати Бога і шлях до Нього в моєму житті. Справді, слово просвітило шлях до Слова, дух запалив бажання Любові, а приклад утвердив в мені Життя» ( бр. Іван Лемчук. 2 курс).

«Слова, які промовляв о. Юстиніан під час реколекцій та непереборне бажання любові до Бога – немов снаряд який впав у моє серце, і зірвав стіни банальщини, пригніченості, застою, як атомний вибух перетворюючи все в порох для того, щоб Ісус заново зліпив з мене вже оновлену та більш відкриту на нього людину. Велике спасибі!» (бр. Микола Череватий. 5 курс)

«Науки о. Юстиніана допомогли мені знайти нові способи вирішення моїх духовних проблем, а також допомогли глибше зрозуміти Церкву, як невісту Христа. Велике спасибі за ці чудові дні реколекцій» (бр. Степан Тхорик. 5 курс).

«Всі ми чогось шукаємо. Якогось внутрішнього спокою, миру, рівноваги, слова, котре допоможе і додасть сил чи підтримає на дусі. Врешті решт всі ці пошуки зводяться до першопричини, першооснови – Бога. Отець Юстиніан, як ніхто дуже просто, легко і невимушено дав по-новому зрозуміти і відкрити для себе Господа і почути Його голос: Сину – ти мій!» (бр. Андрій Волянюк. 4 курс)

«Я відкрив для себе хто я є і для чого мене покликав Бог.Отець Юстиніан розповів нам про Архангелів Михаїха, Рафаїла, Гавриїла. Але в одному з трьох я побачив там себе. На реколекціях я зрозумів що маю дуже хорошого друга, Отця Юстиніана. Він щирий, добрий, відвертий, який завжди скаже правду, обніме і дасть руку допомоги, опуститься до твого рівня, не вибагливий, простий, покірний."
Можна багато писати. Напишу саме основне: Отець Юстиніан нас Полюбив і Любить». (бр. Володимир Тульба. 5 курс).

Приготував бр. Володимир Тульба

P. S. Ну і як їх не любити, а?