Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
12 січня 2013

Фестиваль вертепів 2013

В неділю 13 січня при монастирі Різдва Пресвятої Богородиці (ЧБМ) у м. Тернополі, напроти церкви св. Петра відбувся парад вертепів. На 13 годину приїхало 15 вертепів з багатьох парафій м. Тернополя, а також з парафій, с. Гаї Шевченківські і с. Чернилів Руський що на Тернопільщині. Кожний вертеп показав свої театральні здібності у прославі новонародженого Ісуса Христа. За виступами вертепів пильно стежили жирі, котрим випала нелегка роль, обєктивно оцінити виступи усіх акторів. Можна було зауважити великий ентузіазм і тих що виступали, і тих що гляділи на вистави. Звуки колядок розносились по цілому мікрорайоні "Аляска", в чому активно допомагала парафіяльна марійська дружина, підтримуючи глядачів гарячим чаєм, печивом і фруктами.

На особливу увагу заслуговує тут ведуча фестивалю, п. Аня Репелевська, яка анімувала усе дійство заохочуючи присутніх до співу колядок і оплесків. Після п`ятигодинних виступів жирі оприділили переможців, ними виявились: парафія св. Йосафата (Дружба) - 1 місце, парафія із с. Гаїв Шевченківських - 2 місце, парафія з церкви Успіння Пресвятої Богородиці - 3 місце. За найкращі костюми окрему нагороду отримав вертеп із с. Чернилів Руський, за найкращу роль - вертеп із парафії св. Івана Богослова. Після вручення нагород пролунали подяки присутнім і побажання подальших веселих свят.

Особлива подяка Марійській Дружині за за організацію дійства, Вівтарній Дружині за розчищання території, ш. п. Володимиру Калушці за організацію озвучення.

Слава Богу за все!

  • Під егідією св. Франциска
  • Вертепик із с. Гаї Шевченківські - маленкі, але вдаленькі
  • Декотрі актори не мусіли виконувати ролі, просто були собою, як ось наприклад цей ангел, чим "він" не ангел?
  • Без жида з жидівкою не обійшлось і тим разом
  • А вечором, десь близько 18.00, св. Франциск уділив вертепам свого світла
  • Був і наш вертеп із церкви св. Петра, який завжди радо поступається всім конкурсантам