Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
15 лютого 2015

Святкування дня монашества у Тернополі

Усвято Стрітення ГНІХ ченці і черниці Тернопільсько-Зборівської архиєпархії святкували день Богопосвячених осіб.

Святкування дня Богопосвячених осіб відбулось у храмі св. ап. Петра в Тернополі, перед найбільшою шопкою в Україні. Представники чернечих спільнот прибули на Святкову Літургію о 14.00. годині. Очолив Святкову, Божественну Літургію о. митр. Андрій Говера. У своєму слові отець проповідник охарактеризував монашество як постійну жертву, взірцем якої є Пречиста Діва Марія, яка перша з усіх людей пожертвувала себе на цілковиту Службу Божу.

«Якби світські люди духовними очима побачили, яке служіння несе монашество, то між людьми і монастирями треба б було зводити мури, щоб не пустити людей у монастир, бо тоді б усі хотіли бути так богопосвяченими» - виразився отець Андрій.

Після Святої Літургії синкел в справах монашества, о. Юстиніан О. Городечний ЧБМ, привітав усе чернецтво архиєпархіяльної спільноти і побажав завжди мати відкриті обійми для Христа Господа, на взір св. Симеона, щоби Ісус Христос у богопосвячених особах знаходив місце де міг би «голову прихилити». Відтак богопосвячені особи оглянули францисканський вертеп і вдалися на трапезу до монастиря. Слава Богу за богопосвячених осіб! Слава Богу за все!