Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
05 травня 2013

Новообраний архимандрит - о. Антонін та уряд Провінції Успіння ПБ

У монастирі францисканців в Катовіцах-Паневніках в днях від 29 квітня до 2 травня 2013 р. відбулась Капітула Провінції Успіння Пресвятої Богородиці Чину Братів Менших в склад якої входить Фундація Всіх Святих Серафимського Чину (УГКЦ).

Чільником Капітули був висланець протоархимандрита (генерала) Чину Братів Менших - о. Каєтан Ковальський ЧБМ з Провінції Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. В засіданні Капітули взяли участь 44 ченця, які представляли провінційну спільноту яка числить понад 300 братів. Серед усіх ченців були представники з візантійсько-української Фундації Всіх Святих Серафимського Чину, а також брати із Фундації Стигм Св. Франциска з Асижу що в Білорусії. Темою капітули були слова св. ап. Павла: "Тривайте міцно у вірі".

Капітула в перший день травня вибрала архимандрита (провінційного міністра), став ним о. Антонін Бжонкалік ЧБМ, який до цього часу був віце-архимандритом і економом Провінції. Наш архимандрит народився 4 березня 1958 року в Дембєньську (біля Катовіц). Чернече життя почав в 1981 році, в 1987 році був висвячений на священика архиєпископом Дам`яном Зімонем. Напротязі багатьох років був вихователем молодих ченців в новіціаті. На Капітулі Провінційній в 2004 і 2010 роках був обраний віце-архимандритом.

На Капітулі був обраний теж віце-архимандрит, став ним - о. Димитрій Жеглін ЧБМ, який до цього часу виконівав служіння ігумена монастиря в Катовіцах.

Капітула обрала теж 5 консульторів, які становитимуть уряд Провінції, стали ними: о. Езра Бєсок, о. Филип Кахлерт, о. Вітослав Штик, о. Віт Хльондовський і бр. Конрад Заставний. Консульторій (дефініторій) допомагає архимандриту керувати життям братів в Провінції.

/о. Едігій Соробурський ЧБМ/

(Більше фото про перебіг капітули дивіться в нашій фотогалереї)