Українська Греко-католицька Церква | Францискани греко-католики
Чин Братів Менших (Фундація Всіх Святих Серафимського Чину)
18 листопада 2012

Єпископ із нашої спільноти

У понеділок, 19 листопада 2012 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Венедикт XVI призначив Преподобного о. Ніла Юрія Лущака, ЧБМ, викладача Ужгородської греко-католицької богословської академії ім. Блаженного Теодора Ромжі, єпископом-помічником Мукачівської греко-католицької єпархії, надаючи йому титулярний осідок Фленуклети.

Владика-номінат народився 22 травня 1973 року в Ужгороді в родині греко-католиків Юрія Лущака та Йолани Лущак. Від 1980 до 1990 року навчався в Ужгородській середній школі №6. Після закінчення школи відбував військову службу в м. Шепетівка. Отримавши відповідне формування в Ужгородській греко-католицькій богословській семінарії, 2 липня 1996 року був рукоположений у священики, після чого душпастирював на різних парафіях Мукачівської єпархії. Спочатку був сотрудником при Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі, з 1998 року – парохом у смт Перечин. Одночасно обслуговував греко-католицькі парафії в Перечинському районі.  

Від 2004 до 2008 року отець Юрій навчався в Папському Урбаніянському університеті, де здобув науковий ступінь ліценціату з філософії. По закінченні студій був духівником в Ужгородській греко-католицькій богословській академії ім. Блаженного Теодора Ромжі та розпочав викладати філософію.
В 2009 році розпочав новіціат у Чині Братів Менших візантійського обряду в м. Тернополі, де отримав чернече ім’я Ніл та 2010 року склав перші тимчасові обіти. 3 вересня 2012 року перебував в монашій спільноті ЧБМ у с. Нижній Бистрий Хустського району.

Бажаємо нашому співбрату радісного і духовно-плідного служіння у єпископському сані.